Rodinné domy Sedlec - 1. etapa

Jedná se o atypický rezidenční projekt s dobrou dostupností do centra Prahy, který vznikne v návaznosti na starou zástavbu obce Sedlec u Líbeznic, k.ú. Praha - východ, v příjemném prostředí a těsné blízkosti přírodních lesních útvarů.

Výstavbou vznikne 11 rodinných domů s pultovou střechou o dvou NP. Dispozice RD je koncipována jako 6 + kk s terasou, dvěma koupelnami a garáží o celkové užitné ploše 205,48 m2. Stavby jsou projektovány v moderním architektonickém stylu, v souladu s nejnovějšími trendy současného bydlení. Všechny domy jsou umístěny na vzdušných, mírně se svažujících, jihozápadních pozemcích o velikostech od 805 do 906 m2. Výstavbou vznikne také nová vnitřní obslužná komunikace s přípojkami na všechny IS (voda, el., plyn, tel., kanalizace splašková i dešťová, veřejné osvětlení).

Umístění a občanská vybavenost

Projekt se nachází na strategicky velmi výhodném místě, v horní části obce Sedlec u Líbeznic, k.ú. Praha - východ, která je vzdálena 1,5 km od sjezdu na dálnici D8 (dálnice se nachází za horizontem) a 14 km od centra Prahy. V samotné obci je obecní úřad, restaurace, malý obchod s potravinami a v reálném plánu na rok 2009 - 2010 je výstavba nového komplexu pro občanskou vybavenost, kde by měla vzniknout mj. i mateřská školka. Škola, mateřská školka a lékař se nachází v nedaleké obci Líbeznice. Pouhých 5 km po dálnici D8 je v dosahu Obchodní centrum Letňany (největší OC v České Republice), jehož součástí je i plavecký bazén, zimní stadion, fitness centrum a multikino. Všechny rodinné domy jsou umístěny v dostatečné vzdálenosti od rušných komunikací.

Dostupnost a MHD

Obslužnost obce prostředky hromadné dopravy je zajištěna autobusy pražské integrované dopravy prostřednictvím společnosti ROPID (regionální dopravce). Příměstský autobus jezdí v pravidelných intervalech na stanici metra "C" - Kobylisy, Praha 8 (7 km, cca 10 minut). Doprava dětí do nedaleké základní školy v Líbeznicích je zajištěna školním autobusem, který jezdí v pravidelných intervalech.

Popis rodinného domu

V 1. NP je situována vstupní hala, garáž, šatna, malá koupelna, technická místnost / prádelna, hostinský pokoj / pracovna, obývací pokoj a jídelna s kuchyňským koutem. Z jídelny i z obývacího pokoje jsou přímé výstupy na zahradní terasy. Součástí 1. NP je i venkovní garážové stání, zastřešené dřevěnou pergolou s transparentní polykarbonátovou krytinou.

V 2. NP budou 4 ložnice (z manželské ložnice je přímý výstup na horní terasu a průchod přes šatnu do koupelny), šatna a velká koupelna. Ve všech domech bude zhotovena příprava pro připojení na krb nebo krbová kamna. Samozřejmostí bude EZS ovládaný otiskem prstu s možností připojení na PCO, domácí telefon s barevným LCD a ovládáním vstupní branky.

Všechny domy budou postaveny v souladu s nejmodernějšími evropskými standardy při použití těch nejkvalitnějších materiálů, jako například dřevěná eurookna, duoparkety ve všech obytných místnostech, sádrové stěrky na stěnách, dýhované dveře s obložkami, plynová etážová topení s kombinovaným kotlem, centrální vysavač (systém suchého vysávání) garážová vrata a vjezdová brána na dálkové ovládání, velké prosklené plochy v hlavních obytných místnostech, ze kterých je výstup přímo na terasy nebo zahradu (viz. podrobný popis standardního vybavení stavební části a zařizovacích předmětů).

Popis konstrukčních prvků

Stavba bude provedena klasickým zděným systémem rakouské firmy HELUZ s železobetonovými stropními konstrukcemi, zateplenou fasádou s finálním povrchem v kombinaci strukturované omítky a imitace přiznaného cihelného zdiva. Střešní konstrukce bude provedena v kombinaci železa a dřevěných trámů s tepelnou izolací a střešní krytinou fatrafol / pozink. Veškeré kovové prvky budou z pozinku, eurookna s dvojitými skly atd.

Popis majetko - právních vztahů

Pozemky p.č. 189/9 - 19 o celkové velikosti 9653 m2 v k.ú. Sedlec, na kterých bude realizován celý developerský projekt, jsou ve vlastnictví společnosti TRUST INVEST, s.r.o., která vznikla účelově pouze pro transparentní realizaci tohoto a obdobných developerských projektů.

Zahájení a dokončení výstavby

Stavební práce na IS, komunikacích a založení základových betonových konstrukcí u všech domů byly souběžně zahájeny na podzim 2007. Dále bude následovat realizace hrubé stavby, následně montáž všech technologií a dokončení interiérů a v poslední fázi oplocení, terénní úpravy, zhotovení finálního povrchu příjezdové komunikace a zahradních chodníků. Předpokládané dokončení je plánováno nejpozději do 10/2008.

V současné době byly zahájeny projekční práce pro realizaci druhé etapy, která územně přímo navazuje na první etapu. Ve II. etapě vznikne celkem 27 RD třech typů.