BD "U Rybníka"

Bytový dům „U Rybníka“

Praha 8, ul. Lužecká / Čimická

Popis objektu

Novostavba bytového domu v tradičním zděném systému v kombinaci se železobetonovými konstrukcemi. Objekt má čtyři nadzemní podlaží a dvě podzemní podlaží. V 2.PP se nachází 19 parkovacích stání. Ve 1.PP, 1. NP, 2.NP, 3. NP se nachází po 5-ti bytech.

Typy bytů

V domě bude 20 bytů a jež jsou navrženy v dispozici 1+kk a 4+kk. Důraz je kladen na praktičnost a prostornost bytových jednotek. Všechny bytové jednotky mají k dispozici buď sklepní kóji nebo komoru přímo v bytě. Dále mají všechny byty terasu či balkon s tím, že hloubka balkonu je 1,7 – 2 m, takže poskytuje velký prostor pro využití.

Lokalita

Bytový dům bude umístěn u rybníka na rozhraní ulic Lužická / Čimická a bude navazovat na stávající původní zástavbu. Umístění domu poskytuje dostatečnou možnost relaxace v přilehlé zeleni a to buď v chráněné oblasti Drahanského údolí, v rozlehlém parku Bohnické léčebny či v Čimickém háji vzdáleném cca 10 min. chůze.

Pro rodiny s dětmi bude nepochybně důležité, že základní škola je pěšky vzdálena jen několik minut a zdravotní středisko se nachází přes ulici.

Malé obchodní centrum (obchod, pošta, sportovní centrum, lékárna, atd.) se nachází také hned přes ulici. Připomeňme, že pro hlavní nákupy jsou k dispozici autem snadno dosažitelné supermarkety Kaufland v Ďáblicích, obrovské nákupní centrum Tesco v Letňanech s multikinem a v sousedství i s aquaparkem, nebo hypermarket Globus v Čakovicích. Na křižovatce ulice K Ládví s Ústeckou nalezneme i specializovaný supermarket Bauhaus.

Dopravní spojení

Dopravní spojení s centrem města je velmi rychlé a snadné. Autobusová zastávka je pouhých 100 m od domu. Autobusy zajišťují spojení se metrem linky C, zastávka „Kobylisy“, kdy cesta trvá 8 min.